xavierbanks802 xavierbanks802
  • 23-04-2018
  • History
contestada

Autumn drives 825 miles to Florida. The trip takes her 17 hours. She uses 38 gallons of gas on the trip, which cost her $125. Find her speed. Find her has mileage. Find the unit price she paid for gas. (Accidentally put History, this is Math)

Relax

Respuesta :

alexisdunn84
alexisdunn84 alexisdunn84
  • 23-04-2018
are there answeer choices or no
Answer Link

Otras preguntas

Why are there two sides to the development of Korean culture?
How would -3X + 4Y=8 be written in slop-intercept form? Please show all work(: I have tried this question lots and I'm really confused.
Read this sentence from the text: The Pony Express was the first rapid transit and the first fast mail line across the continent from the Missouri River to the
What did Christianity and Judaism emphasize about the individual?
(27 p - 6)^5, when p = 28
How did the people of Great Zimbabwe positively interact with their environment?
How did the Treaty of Versailles trigger the May Fourth Movement?
9^2 - (4 / 2) + 8 * 2
What were the three social classes of the feudal system?
What is the prepositional phrase in the sentence below? The crowd gasped as the colorful hot air balloons slowly rose into the sky. hot air balloons into the sk