rxllbu
rxllbu rxllbu
  • 27-03-2018
  • Mathematics
contestada

The gum you like to is on sale. it is regularly priced at $1.59. Write and equation that will help determine how much you’ll save if you buy the pack today.
S=sale price
C=cost savings

Relax

Respuesta :

DoritoCrazz13 DoritoCrazz13
  • 27-03-2018
c=s-1.59 that should be the answer see ya
Answer Link

Otras preguntas

A middle-class family with two children in Canada is MOST LIKELY to settle in a large urban area in a suburban area as ex‐pats in a rural area in a brownfi
The slope of a given line is m=-1/0. Find the slope of a line parallel
Maths skills The body contains approximately 50 trillion cells. Our DNA contains about 24,000 genes, separated by long strands of non-coding DNA. There are abou
help!!!!!!! attachmennttt
When should i avoid using the equivalent symbol in math problems?​
Describe ONE aspect of the Chinese alliance with the Soviet Union after 1945 that is reflected in the passage.​
A flower bed is in the shape of a trapezoid. A trapezoid with base lengths of 6 feet and 8 feet, and height 4 feet. What is the square footage of the flower be
someone please answer this, ill give you brainliest and your getting 100 points.
find f(2) given f(x) = 2x^2 + 5x - 21​
Scientists know the history of earth’s magnetic field because.