mattydoug5490 mattydoug5490
  • 25-03-2018
  • Mathematics
contestada

Sara bought a soft drink for 4 dollors and 9 candy bars. she spent a total of 49 dollors. how much did each candy bar cost

Relax

Respuesta :

jazzyp0 jazzyp0
  • 25-03-2018
$5 for each candy bar
Answer Link

Otras preguntas

a) six pens and five pencils cost $2.50 while three pens and two pencils cost $1.15 . what will be the cost of a pen and 4 pencils . please help me
.MOV' extension refers usually to what kind of file?
White phosphorus, P4, is prepared by fusing calcium phosphate, Ca3(PO4)2, with carbon, C, and sand, SiO2, in an electric furnace.2Ca3(PO4)2(s) + 6SiO2(s) + 10C(
I need help on this question please help?
Rationalize the denominator and simplify-[tex] \frac{ \sqrt{6} }{ \sqrt{3} - \sqrt{2} } [/tex]
Can someone please answer this
what recent world issues/problems can be solved if people rocognize and perform their role effectively
At 10a.m. Juan leaves the city traveling north at 60 mi/hr. One hour later mel leaves the city traveling south at 50 mi/hr. At what time will they be 830 miles
4x-5y=20 find the slope
I need help on this question please help?