pkprom12 pkprom12
  • 22-01-2016
  • Mathematics
contestada

a 16 ounce bag of shredded cheese costs $ 3.89. How does ot cost per ounce?

Relax

Respuesta :

SerenityKouryRowland
SerenityKouryRowland SerenityKouryRowland
  • 22-01-2016
3.89 divided by 16 so then you will get a anwser
Answer Link

Otras preguntas

Can someone please help me with this math problem, ASAP? It is in the picture, Thanks!
what is Hugois history
Brenda is placing tile on her bathroom floor. The area of the floor is 15x2-8x - 7 ft². The area of one tile is x² - 2x + 1ft². To find the number of tiles need
I don’t know if I am doing this right
X-1 1/8 greater or less 6 1/8 Graph the solution to the inequality on the number line below
How do I find the first term of geometric progression when the ration is 2 and the sum of the first 6 terms is 7?​
Discuss the reasons why personal sources of information tend to be more important for consumers of services. (2%)​
88+32[tex]90 + 30[/tex]how are these two equations equivalent to each other ​
https://www.adforum.com/ https://www.adcouncil.org/ https://adespresso.com/ads-examples/ use the pictures for detail.
75+(4²- 6²) +12= 15³- 16 × 2+28=