alyssalive06
alyssalive06 alyssalive06
  • 25-01-2018
  • Mathematics
contestada

Jacob bout 5 ounces of caramel candies for $2.75. Find the unit price

Relax

Respuesta :

pereznancy4444 pereznancy4444
  • 25-01-2018
In ordr to find the unit price, you must divide $2.75 by 5. You should end up with $0.55. Jacob spent $0.55 on each caramel candy.
Answer Link

Otras preguntas

write four important features of ms word​
A continuous random variable X has a normal distribution with mean 169. The probability that X takes a value greater than 180 is 0.17. Use this information and
Waste Management: The residents of two nearby apartment complexes agree to hire extra waste management services for the event day. The total cost for this one-d
Feminism and the LGBTQ community are anti-social, and we should all resist and defend traditional morals, marriage and family.
What times 7 make 27 it's not possible
Had do you take manywollens the Hill station?
Swami classmate teachers and headmaster congratulated him on his courage and bravery imagine your self as swami and write a dairy entry describing your feeling
if (a + 2/a ) = 3 then the value of (a =2/a ) will be​
It wasn’t necessary
Non entry rescue is the preferred method for extracting an entrant from a confined space?