ari1210 ari1210
  • 24-01-2018
  • Mathematics
contestada

138 trash bags cost $16.50. What is the cost of one bag?

Relax

Respuesta :

cameronwashing cameronwashing
  • 24-01-2018
the cost of each bag is equal to 8.36
Answer Link
nialljhoran
nialljhoran nialljhoran
  • 24-01-2018
if you divid 138 by 16.50 the answer is 8.36 , So each bag costs $8.36
Answer Link

Otras preguntas

What were the causes of the cold war?
What is the x-coordinate of the point in the standard (x,y) coordinate plane at which the 2 lines y = 2x + 6 and y = 3x + 4 intersect? Can you please explain wi
What is the x-coordinate of the point in the standard (x,y) coordinate plane at which the 2 lines y = 2x + 6 and y = 3x + 4 intersect? Can you please explain wi
How did the booming economy of the 1920s lead to changes in American life?
How do you do 81x^2=49
At what point (x,y) do the two lines with equations x-2y=5 and 3x-5y=8 intersect?
How did America end up going to War with Iraq?
How were the democratic and republican parties formed?
it's generally recommended that athletes consume approximately____ percent of their daily calories?
A test tube containing CaCO₃ is heated until the entire compound decomposes. If the test tube plus calcium carbonate originally weighed 30.08 grams and the loss