lisaleal70 lisaleal70
  • 24-10-2017
  • Mathematics
contestada

A market sells fish for 5.80 per pound. What would be the cost in dollars of 3 3/4 lbs of fish

Relax

Respuesta :

Blackhammer16
Blackhammer16 Blackhammer16
  • 24-10-2017
$21.75 would be the total cost
Answer Link

Otras preguntas

Animators add motion to images. A. True B. False
What was Davids parting words to Solomon
Located in North Africa, the ______ Desert is the largest desert in the world. A. Gobi B. Sahara C. Kalahari D. Arabian
Which of the following is a liquid drawing medium? O Graphite Charcoal O Ink Oil pastel
How do I solve the volume of the figure
The guitarist wrote 8 fewer than twice the number of songs that the drummer wrote.they wrote a total of 46 songs wich system of equations models this situation
5. Ramon's summer reading list has five books on it. Ramon has read 3% of the books on his reading list. How much does Ramon still have to read?
what is 6.45 divided by 5 pls show ur work
Which of the following is not an example of a recursive sequence? 0, 3, 6, 9, … -1, 3, -3, -9, … 12, 3, 9, -6, … 0, 2, 2, 4, …
2. Determine if the expressions are equivalent by comparing the models.