narapareddym
narapareddym narapareddym
  • 24-10-2017
  • Mathematics
contestada

3 yards of fabric for $13.47

Relax

Respuesta :

Wyverno
Wyverno Wyverno
  • 24-10-2017
Are you looking for the unit price?

If so, you would divide 13.47 by 3.

This would give you $4.49 per yard.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 24-10-2017
1 yard of fabric costs $4.49. Is that what you are asking??

Answer Link

Otras preguntas

What is the basic unit of all matter? O A. neutron O B. atom KDC. electron OD proton NUNE nucleus Reset Next​
Can someone help what do I put in the blank
which value is equivalent to -5/6?
Multiply and simplify completely: (3x + 5) (2x2 – 3x + 2) Show all work for full credit.
what is 15 less than a number?​
Collect 5 large numbers and 5 small numbers related in life and express them as exponents. Sample- Distance of the Earth from the moon 384400 km = 3.844 × 10⁵ k
Help me quick!! A rancher has a field in the shape of the polygon shown.
helppp please right anwser only helpppppppppppp timed
What's 80 rounded to the nearest 1000?
10 divide 6.0 please