maysa002
maysa002 maysa002
  • 24-09-2017
  • Mathematics
contestada

pleasaaaaaaaaaaaaaaaassssssssssse help me anyone. I am sooooo stuck in this question.

pleasaaaaaaaaaaaaaaaassssssssssse help me anyone I am sooooo stuck in this question class=
Relax

Respuesta :

dogtooth
dogtooth dogtooth
  • 24-09-2017
First you take 7143-6997 to get her units used( it’s 146) since you know that the first 100 units cost 24p per unit so take 100 Times 24 p to get 2400p then take the remaining 46 units times 16 to get 384p.
Add 2400p+384p to get 2784p for her bill
Answer Link

Otras preguntas

How do you solve the equation -7/8k=21
Lannie ordered 12 copies of the same book for his book club members. The book cost $19 each and the order has a$15 shipping charge. What is the total cost of la
Why are carbohydrates used as quick energy as opposed to fats?
HARD POINT TUESDAY ANSWER THIS EQUATION -4x - 2y= -12 4x + 8y = -24
At normal temperature and pressure, air has a density of 0.001184 g/mL. What is the mass of air in a room that is 3.63 m by 2.97 m by 3.39 m? Answer in kg.
why0.6 is ten time as much as 0.06
how 7/3 compares to 2 1/3
manufacturers are making an effort to build energy-efficient computers and use recyclable cases and packaging true or false
A tool you hold against your eye to make object look bigger is?
Meat in a sandwich weighs 0.35 lbs what fraction of a pound is the meat