mayranunez07200 mayranunez07200
  • 25-07-2015
  • Mathematics
contestada

Miguel pays $3.78 for a bag of 14 oranges. find the unit price per orange

Relax

Respuesta :

cdbuck
cdbuck cdbuck
  • 25-07-2015
[tex] \frac{3.78}{14 oranges}= .27 PerOrange[/tex]
Answer Link
jellyfish1 jellyfish1
  • 26-07-2015
$3.78 divided by 14 (oranges) = $0.27 or 27 cents
Answer Link

Otras preguntas

The table and the graph below each show a different relationship between the same two variables, x and y: *insert attached picture here* How much more would th
What word can you spell with the letters r,e,v,o,l,y ??
Did geography affect the spread of Buddhism?
what value of n makes the following equation true
What is the name for the time period depicted?
The United States formally entered World War II following the Japanese attack on .
What two elements do not need eight valence electrons to stay stable?
Simplify (-2) (-2) (-2) (-2)
Which tradition from ancient Rome did the United States adopt? A. the idea of a republican government. B. The idea of controlling citizens C. The spirit of re
Diaries, letters, and journals are _____. never used in historical research typically published during the author’s life firsthand accounts of events or circums