Bonita Spent 2.00 for 20 pencils Jamal spent 1.50 for 10 pencils and Hasina spent 2.10 for 15 pencils. List from least 2 greatest according to unit price paid

Relax

Respuesta :

 Bonita spent .10 per pencil Hasina paid $.14 per pencil Jamal spent $.15 

bonita = 2.00/20= 0.10 per pencil

Jamal = 1.50/10 =0.15 per pencil

Hasina = 2.10/15 = 0.14 per pencil


least to greatest = Bonita, Hasina, Jamal