itzelflores11
itzelflores11
23-08-2017
Mathematics
contestada
16oz to $4.88 unit rate
Respuesta :
musiclover10045
musiclover10045
23-08-2017
divide 4.88 by 16 to get unit rate
4.88/16 = 0.305 per ounce
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 47+ )
Otras preguntas
Would someone help me with these sentences? I’m confused. ASSIGNMENT: COMPARATIVE AND SUPERLATIVE DEGREES OF ADVERBS Underline the adverb in each sentence in
Answer 3,4,5 and 6 Read the directions!☺️ (15 points):)
Anisha walks around a square park of side 90 m. Vandana walks around a rectangular park of length 80 m and breadth 60 m. Each one makes four rounds. Who covers
A car was travelling at a constant speed of 19 m/s, then accelerated for 10 seconds. The distance travelled, during this time, "d" metres, is given by the formu
The negative of a negative integer is always a ________ integer
What is the length of EC (click for picture)
Draw an exponential graph of y=a^x(a>0, a!=0)
How did the Habeas Corpus Act of 1679 limit the power of the monarchy?It prevented monarchs from instituting religious law.It prevented monarchs from conducting
URGENT!!!!!!!! A science test, which is worth 100 points, consists of 24 questions. Each question is worth either 3 points or 5 points. If x is the number of 3-
11.A jar contains 8 blue marbles and 4 green marbles. If one marble is drawn at random, what is the probability that the marble drawn will be blueA.1/2 C.1/