f467dw4r4t f467dw4r4t
  • 23-01-2024
  • Mathematics
contestada

A 5 pack of corn dogs cost 0.50. What is the unit price?

Relax

Respuesta :

ascetic ascetic
  • 23-01-2024

Answer:

0.10

Step-by-step explanation:

0.50/5=0.10

Answer Link

Otras preguntas

Two reasons why a scientist might want to study the DNA of strawberries?
3m(2m+9)=0 what is the factor of m
In the sentence You may have an apple or an orange but you can't have both . Where would the commas be ?
Determine cosine 23 degrees:
-5x+y=-33x-8y=24solve this for me someone (solving systems of equations by substitutions)looking for x and y
why did andrew jackson want the indians to leave their tribes
Ok so I have like a grid and it says "On the grid to the right, draw a polygon that has 2 pairs of parallel sides, 2 pairs of sides equal in length, and 2 acute
If the weight of a package is multiplied by 5/7 the result is 40.5 pounds. Find the weight of the package.
What is 1 - 27/44 = in its simplest form?
What is 1 - 27/44 = in its simplest form?