Seudónimo Seudónimo
  • 25-05-2017
  • Mathematics
contestada

4 tomatoes cost 3.40. What is the unit rate?

Relax

Respuesta :

pepetheskunkcat
pepetheskunkcat pepetheskunkcat
  • 25-05-2017
3.40/4= $0.85 per tomato
Answer Link
SirEndernow
SirEndernow SirEndernow
  • 25-05-2017
85 cents each, 3.00/4 is 0.75 and 0.40/4 is 0.10.
Answer Link

Otras preguntas

Explain why children are at a higher risk of suffering negative effects from environmental hazards than adults
What is poetic phrasing?
40 pts please help! What role did Vladimir play in bringing Christianity to Kiev? He led all of Kiev in a mass conversion to Eastern Orthodoxy.
How many times do 4896 go into 48?
What is 4842 divided by 93?
Which of the following is the best explanation for why carbon easily forms many bonds? A. Because it has four electrons available for bonding B. Because it f
A section of this dna molecule that codes for a specific inherited trait is called
Is 12/15 closer to 1?
Which of the following is the best explanation for why carbon easily forms many bonds? A. Because it has four electrons available for bonding B. Because it f
Which list places the location in the correct sequence, with the initial seafloor spreading stage first, followed by more advanced stages in the seafloor spread