awesomeangy awesomeangy
  • 26-04-2017
  • Mathematics
contestada

A cereal comes in three different package sizes. 8 ounces for $12 12 ounces for $16 16 ounces for $20 What is the ratio of the cost of an 8-ounce box to a 16-ounce box of cereal? '

Relax

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 26-04-2017
12:20 is the answer i think
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following are characteristics of economic growth? a decrease in the population growth rate an increase in the number of goods produced a decline in
How long did the ancient Olympic Games last?
A caterpillar eats only plants. a robin eats the caterpillar. what is the role of the robin in this system?
Which of the following metals will react with water to produce a metal hydroxide and hydrogen gas? (2 points) Select one: a. Al b. Bi c. Na d. Fe
please check my answers
How is light energy converted to chemical energy in photosynthesis?
How will you write 5 x 5 x 5 x 5 x 5 as an exponential expression?\?
How many pints of blood are in a human body?
What document gave only parliament the power to tax
Which of the following words best describes the concept of "commitment"? choice burden responsibility struggle