Seudónimo Seudónimo
  • 22-03-2017
  • Mathematics
contestada

Raisins cost $.97 per pound Michael bought $15.52 worth of raisins how many pounds of raisins did you buy

Relax

Respuesta :

cupcakesorinkles14
cupcakesorinkles14 cupcakesorinkles14
  • 22-03-2017
You would divide 0.97 / 15.52 = 0.0625 pounds 
Answer Link

Otras preguntas

Which BEST describes nirvana as a goal of Buddhists?
What law provided for a 40-hour work week? A. Consumer Credit Protection B. Sherman Antitrust Act C. Pure Food and Drug Act D. Fair Labor Standards Act
write an expression that uses partial products to multiply 8 times 64
A major disadvantage of a corporation is the a. difficulty in transferring ownership. b. limited life. c. difficulty in raising capital. d. double taxation
how do you write words to match the expression 24-(6+3)
whats 1999 rounded to the nearest hundred
How many types of atoms can you expect to find in a sample of any element?
Can a possessive pronoun be used as a direct object, indirect object, or object of a preposition?
do is to act as be is to what?
how do you solve -10+x+4-5=7x-5