alexmarrufo04
alexmarrufo04 alexmarrufo04
  • 22-03-2017
  • Mathematics
contestada

Anthony is buying a 9-ounce jar of peanut butter that costs $3.29. Which expression can he use to find the price per ounce?

Relax

Respuesta :

bohotness
bohotness bohotness
  • 22-03-2017
i think form reading this your going to need to add or divded i need more informtaion to understand your question
Answer Link

Otras preguntas

Write some sentences in Spanish and write its meaning in English​.​
I WILL GIVE 20 POINTS TO THOSE WHO ANSWER THIS QUESTION RIGHT NOOOO SCAMS AND EXPLAIN WHY THAT IS THE ANSWER
Solve: −(2/3a−1/3)+53a=−4
The term "liquidity trap" describes a macroeconomic scenario in which low interest rates cause firms to shift toward capital and away from labor, increasing une
What are the uses of magnet ?​
What caused these layers of rock to deform?
All of the following statements are TRUE about a cardiac arrest EXCEPT: A. A heart attack can trigger an electrical disturbance in the heart. B. Cardiac arrest
Briefly describe what is RAM & give a description of how it has evolved ?
I need help ASAP!!! within 30 minutes Pls Help
The area of a triangle is 12 square feet. If the base is 6 feet, what is the height of the triangle? Options: 2 feet 1 feet 6 feet 4 feet