superclaws12
superclaws12 superclaws12
  • 22-03-2017
  • Mathematics
contestada

three burritos and one taco cost $12, while one burrito and two tacos cost $14.What is the cost of one taco?What is the cost of one burrito (please use a system of equations to solve

Relax

Respuesta :

Puppy234 Puppy234
  • 29-03-2017
The answer is 26 dollars for one burrito
Answer Link

Otras preguntas

how structures of the body relate to its functionsplz help!!!
factorise 5x-10 please help
Within a particular compound, an atom gives up two electrons. This atom is A. part of a covalent compound. B. positively charged. C. negatively charge
Hey tiger has a mass of 34 KG and runs with a speed of 8.5 m/s what is the Connecticut Energy of the tiger?
A number changed to 12.6 after it was rounded. To what place was the number rounded
You are going to mix a gallon bucket of window cleaner. The instructions direct you to mix 1 part cleaner to 3 parts water. How much cleaning solution will you
Solve 5x3/4 as a mixed number, plz
how many point of parallel sides does the trapezoid have
each person in the united states eats about 65 fresh apples each year. Based on this estimate, how many apples do 3 families of 4 eat each year?
where can light travel but not sound