Kawaiibean Kawaiibean
  • 22-02-2015
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate:
$15 for 4 quarts

Relax

Respuesta :

kialhocker kialhocker
  • 22-02-2015
$3.75 per quart.

3.75
x   4
   15
Answer Link

Otras preguntas

Giraffes are the tallest land animals.A male giraffe can grow as tall as 6 yards.How tall would the giraffe be in feet?
—¿Ya echaste las cartas? —_____ Todavía no. ¡Caramba! Se me olvidó. ¡Cómo no! All of the above.
In a market where the expected market return is 6% and the risk-free rate is .75%, stock x has a beta of 1.15, stock y has a beta of 0.85. a. use the capm to ca
Two coins are tossed simultaneously. Find the probability of getting (i) two heads(ii) at least one head
please help thank you.
Which rule can be used?
a rectangular prism has a volume of 1008 cubic centimeters. if the length of the prism is tripled, what will be the volume of the new rectangular prism
The ordered pair (-2, 12) is a solution of the inequality y > -5x + 2. True False
wiiiwiiiwjwiiwiwiwiwiiwiw
The function h(t)=-4.92t^2+17.69t+575 is used to model an object being tossed from a tall building, where h(t) is the height in meters and t is the time in seco