kimmyreyes1
kimmyreyes1 kimmyreyes1
  • 23-02-2017
  • Mathematics
contestada

Green grapes are on sale for $2.50 a pound.How much will 9 pounds cost?

Relax

Respuesta :

christyteaaa
christyteaaa christyteaaa
  • 23-02-2017
$22.50 because you multiply 9 by 2.50
Hope this helps ❤
Answer Link
Decela6 Decela6
  • 23-02-2017
I did $2.50 x 9 = $22.5
Answer Link

Otras preguntas

According to scientific data on climate change, what levels have risen by 30% over the past 200 years? A. ozone B. argon C. carbon dioxide D. krypton
Did japan join the axis or he allied countries?
Dachau and Auschwitz were ______. POW camps concentration camps ghettos killing squads
A plot of land doubles in size by adding x meters to the length and x meters to the width of the land. If the original plot had an area of 200 by 300 meters, w
choose the verb form that correctly completes this sentence. Roberto y juan
What is the pure food and drug act
a turkey vulture weighs about as much as a laptop computer . which is the best units of mrasure to find the mass of a turkey vulture?
What does blood alcohol concentration NOT depend on?
Why are enzymes important to cells?
Y = 7x - 10 Y = -3 Solve each system by substitution