Heyineedhelp123
Heyineedhelp123 Heyineedhelp123
  • 23-07-2022
  • Mathematics
contestada

I need help I’m really stuck on this and have absolutely no idea how to work this out your supposed to “solve for t”

I need help Im really stuck on this and have absolutely no idea how to work this out your supposed to solve for t class=
Relax

Respuesta :

xiwengong111
xiwengong111 xiwengong111
  • 23-07-2022

Answer:

t = -35/8

Step-by-step explanation:

Divide both sides by 2/5.

Answer Link

Otras preguntas

If three dozen cookies cost $9, what is the cost per cookie?
What is 5 5/8 plus 6 1/4 equal?
complete the number sentence to show the distributive property 7X6=
How did the invention of writing affect the sources on which historians rely
Are 85/95 equal to 64/76
what natural resources avaliable to the people's of the eastern woodland
what was the lifesytles like in the 1930s
WHAT WHERE THE EARLY PROTUGUESE EXPLORERS WERE TRYING TO FIND
The green family went out for dinner at their favorite restaurant. the cost of their food came to $52.00. they must also pay 6% tax and plan to leave a 15% tip.
am nevoie de un calambur cu cuv devreme vaporoase niciodata semnificatie