mayaanahsan
mayaanahsan mayaanahsan
  • 23-06-2022
  • Mathematics
contestada

if 50 grams of sweets cost 250 rupees find the cost of 380 grams of sweets. ​

Relax

Respuesta :

mykirahroberts16 mykirahroberts16
  • 23-06-2022
Cost of 380 gram of sweets = (2.1/50) * 380 = $15.96
Answer Link

Otras preguntas

among the leading cause of death for young adults (25-44 years old) trailing only accidents
When was the last time we had a solar eclipse in north america?
What state is he in?
What's the answer? I need help!
In the odyssey which character is most likely to protagonist? A. Odysseus B. Zeus C. Kind Alcinous D. The Cyclops
What is the value of 3yx +2x when x=4 and y=-2 A.-28 B.-16 C.8 D.56
A country with high economic growth may also face challenges like high pollution or political instability. this suggests that
“Good manners and good morals are sworn friends and fast allies.” – C.A. Bartol Bartol’s quote reveals the preoccupation with manners as evidence of morals. So
do map frequently include a grid system to pinpoint things on a map
Please help me!! A rectangle has an area of 135 cm². What is its new area if its length and width are doubled? Enter your numeric answer. Do not enter units. A