UGA2016
UGA2016 UGA2016
  • 26-01-2017
  • Mathematics
contestada

Long-grain rice costs $0.72/lb. How much would 2.7 lb of long-grain rice cost?

A. $0.19
B. $1.90
C. $1.94
D. $1.95

Relax

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 26-01-2017
0.72 x 2.7 = 1.95

answer is C. $1.94
Answer Link
Аноним Аноним
  • 26-01-2017
C. $1.94
Is the answer I believe.
Answer Link

Otras preguntas

A histogram is Options a graphical presentation of a frequency or relative frequency distribution a graphical method of presenting a cumulative frequency or
What's the Spanish name for and
Which of the following correctly defines a literary theme? A. the main topic of the story B. a short summary of the characters and events of a story C. a brief
What would happen if grasses and shrubs were removed from an ecosystem? A. the primary consumers would increase B. the primary consumers would become secondary
This country surrendered after two atomic bombs were dropped on it. Korea China Russia Japan
what number can be written as 30 + 5
A job is mostly a way to earn a living. agree or disagree
how do you graph 3.75 on a number line in between 3 and 4
Make n the subject of the formula. M=7n
The name the colonists gave to a British soldier because of the color of his uniform.