izzy102505 izzy102505
  • 26-03-2022
  • SAT
contestada

Gerry bought two apples and five oranges for 4.75 Molly bought four apples and one orange from the same store for 2.75 what is the combined cost of one apple and one orange

Relax

Respuesta :

SplatteredYT
SplatteredYT SplatteredYT
  • 26-03-2022

Answer:

Try adding the amounts as a start?

Explanation:

I forget how to complete these equations. We went over this back in Algebra 1.

Answer Link

Otras preguntas

List the main structures of an animal cell
what makes women more likely to become infected with HIV ?
Stress is a what that acts on rock to change its shape or volume.
Heat is best defined as A. friction. B. temperature. C. the flow of matter from one point to another. D. energy in the motion or vibration of molecules in a sub
How does sides, angles and vertices help you name a polygon
when 20 is reduced by two thirds of a number the result is 12 what is the number
During the advocacy phase of a discussion, you should: A. Adopt a win/lose mindset to better control the discussion. B. Challenge others' ideas to generate deba
What discovery is John most excited to back to his father? A) Truth B) books C) weapons D) new foods
what will happen to an animal if all the mitochondria disappeared ?
Le prefixe de respectueuse