jillybeans1234 jillybeans1234
  • 25-01-2017
  • Mathematics
contestada

You buy 8 boxes of pens for $25.60 what do 10boxes cost

Relax

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 25-01-2017
10 boxes will cost 32.00$
X
Answer Link
Christsflower
Christsflower Christsflower
  • 25-01-2017

Each box costs $3.20.

Multiply that by 10.

$32.00 :)

Hope this helps.

(First, you divide the $25.60 by 8 to see what one costs).

Answer Link

Otras preguntas

An athelete swims from northend to southend of a 50.0m pool in 20.0s and makes the return trip to the starting position in 22.0s a) What is the average velocity
Why did Wilson argue for “peace without victory”? Do you agree or disagree with his view? Why or Why not?
Describe the value of the 9 in 926,415.
Unitary governments have authority over cities. a. True b. False
how do u make 66.6% a fraction
The interpretation of the laws is the proper and peculiar province of the courts. A constitution is, in fact, and must be regarded by the judges, as a fundament
Explain the connection between a political machine and immigration.
What is the value of x? 14-x=21
Why was the south destroyed 1865-1877
Describe the value of the 9 in 926,415.