cjs70 cjs70
  • 25-03-2022
  • Mathematics
contestada


$3.36 for 16 ounces
$3.60 for 20 ounces
$4.08 for 24 ounces
$5.44 for 32 ounces

Relax

Respuesta :

rylannguyen rylannguyen
  • 25-03-2022

Answer:

.1825 per ounce

Step-by-step explanation:

find the per ounce for each equation, then find the average per ounces from the 4 equations

Answer Link

Otras preguntas

how can aliens become citizens of the united states ?​
What happens to E coli when lactose is not present
I’ll make u the brainliest if right
What are some social studies words/vocabulary that starts with the letters X, Y, Z and Q (5-7th grade words)
. in a survey of community it was found that 55% likes summer 20% like winter 40% dont like both seasons and 750like both season. find number of people who like
Could I get a quick handy? ​
I’ll make u the brainliest if right
Why shouldn't applicants to job openings send their cover letter as an attachment in an e-mail? When would it be acceptable to send a cover letter as an attachm
I need BOTH questions answered: The old woman sounds like she is a ____________________. Find a metaphor that is being used. Old Woman Nature naturally has a ba
3.18x+2.6+0.9x+x=28 Solve please, brainliest will be awarded