Jodiahbrya Jodiahbrya
  • 25-01-2017
  • Mathematics
contestada

please help me
i will up vote


Jesse paid $8.00 for a watermelon that weighed 16 pounds.

What was the price per pound for the watermelon?

A.
$0.25

B.
$0.50

C.
$2.00

D.
$14.00

Relax

Respuesta :

amanda22499
amanda22499 amanda22499
  • 25-01-2017
b.$.50 is the answer
Answer Link

Otras preguntas

hunters and gatherers and early settlers both adapt to the environment to meet their needs by
which kinds of animals go through seven stages in their life cycles
Temporary storage location for cutting and pasting
what was two. thirds and fifth twelve
Whats a synonom for Redcoat
What is (9x + 5) - (6x - 8)? What is (4x + 10) - (-3x + 5)?
Two reasons why both men and women could become victims of violence?
put the word postdate in a sentence that is school apropet
which kingdom only includes prokaryotics?
Write equation and Solve Kim bought a poster that cost $8.95 and some colored pencils. The total cost was $21.35 how much did the color pencils cost?