28brownt 28brownt
  • 22-03-2022
  • Mathematics
contestada

Macey bought 60 horns for her New Year's Eve party for $83.40. What is the unit price?

Relax

Respuesta :

chloeeechloeee chloeeechloeee
  • 22-03-2022

Answer:

1.39

Step-by-step explanation:

83.4/ 60

= 1.39 per horn

Answer Link

Otras preguntas

Simplify the polynomial and evaluate for the following values. x²yxy-xy²xy +xy if x = −3 and y=2
Helpppp meeeeee. Merry Christmas!!
The Bill of Rights Please help. Thank you! :)
yrk-wbgt-jbp jôîn free gîřls.​
Please help and give a great answer get u brainlist
One part of Ulysses S. Grant's plan to defeat the Confederacy was to O A. capture Atlanta, Georgia, and destroy railways. B. maintain a mostly defensive positio
[tex]qnpzvtaqyd[/tex]fr f un behere gurls​
14. In guinea pigs, brown fur is dominant over white. Two guinea pigs mate and half of their offspring are brown and half are white. What are the genotypes of t
Which of the following actions would make the medical assistant appear to be unprofessional? a. Arriving late for your shift b. Asking the patient about their p
Why should Peru serve as a model for other countries to follow