tonyadiannjordan tonyadiannjordan
  • 22-02-2022
  • Mathematics
contestada

Bananas cost $0.70 per pound and a bunch of bananas on the scale weight 6.4 pounds. How much would a customer pay for this bunch of bananas

Relax

Respuesta :

jtm2588
jtm2588 jtm2588
  • 22-02-2022

Answer:

$4.48

Step-by-step explanation:

Multiply

6.4 x .70

$4.48

Answer Link

Otras preguntas

How do you work out 4/5 of 25/32 as fraction
An artist is using three different colors in a mosaic. The ratio of green to blue to yellow color tiles in the mosaic is 4:6:9. She has 42 blue tiles to use. Ho
Three eighths divided by six sevenths equal
examples were friction is not useful
14-(2x+5)=-2x+9 [help?]
mr  zuro finds the man height of all 14 students in his statistics class to be 68 inches .just as mr zuro finishes explaining how to get the mean .Danielle walk
A boulder on the mythical planet mongo drops off a cliff and falls from rest 1000 m in 10.0 s. (A) what's the initial speed of the Boulder? (B) determine the ac
true or false the variouse regions of greece were separated by rivers
What is one-fourth of a number is 22?
How do the mitochondria and vaculoe work together?