qwentinschool
qwentinschool qwentinschool
  • 25-01-2022
  • Mathematics
contestada

So if you need 30 bags of candy but you can buy 30 bags for 4.89 how much does it cost for 1 bag?​

Relax

Respuesta :

sply0992
sply0992 sply0992
  • 25-01-2022

Answer:

approximately 16 cents a bag

plz mark me brainliest :)

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what is the piece wise function of the graph below?
Which type of unemployment is characterized by a mismatch of workers and their skills
what analogy best represents the relationship between jobs and careers?
Hiam didn’t smoke when he was in school . But when he turn 20,he started smoking cigars every day . Which of these consequences is hiam at risk for as a results
fergdgdfcgfdgdfgdhfghgfhgf
help me please please help me
What 100,000+4,000+800+5 in standard form
Match the names and events of world war 2 to their descriptions
If a ball is given an acceleration of 3.0 meters/second2 while being pushed with a force of 0.75 newtons, what is the mass of the ball?
y= 8x - 9 y= 4x - 1 What is the solution to to the system of equations?