18mrayer
18mrayer 18mrayer
  • 24-11-2021
  • Mathematics
contestada

Louise buys 4 pencils for £1.20. How much does one cost? :)

Relax

Respuesta :

rallying
rallying rallying
  • 24-11-2021

Answer:

O.3 pound

Step-by-step explanation:

1.20/4=0.3 pound

Answer Link
jomariflores400l
jomariflores400l jomariflores400l
  • 24-11-2021

Answer:

1.20 divided 4 = 0.3

One pencil costs £0.3

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what factors caused the nation's cities to grow in population at the end of the nineteenth century?
The goal of separation of powers is to ensure A. people are born with power that can not be taken away by government B. governments have power because the citiz
Why does your heart never tire of constantly beating to pump blood throughout your body?
5.27 rounded to the nearest tenth
Explain how you can find the missing number in 3 4/5 divided by ( blank) equals 2 5/7.
Terrible cold and starvation. Only help from Squanto and other Indians saved them. Who does this describe? A. the first women to reach Virginia B. Pilgrims d
Is 3/8 estimated to be closer to 0 or 1?
According to alexis de tocqueville, american democracy was subject to the tyranny of the
you can click and drag an icon on a computer screen. Is this an example of a translation?
How come all of the animals in Jurassic Park can´t breed?