cherryma4 cherryma4
  • 23-11-2021
  • Mathematics
contestada

a tube of toothpaste is marked 3.92 for 8 ounces what is the price per ounce

Relax

Respuesta :

nyashiapeach
nyashiapeach nyashiapeach
  • 23-11-2021

Answer:

$0.49

Step-by-step explanation:

Answer Link
tinytott2016
tinytott2016 tinytott2016
  • 23-11-2021
answer: $0.49

explanation: 3.92/8 = .49
Answer Link

Otras preguntas

16. The spreading of sound waves around openings in barriers is called A. reverberation. B. an echo. C. diffraction. D. refraction.
what is dry lightning?
6.___He journeyed to the court of the great Kublai Khan, returning to Europe after seventeen years.
what is the pink panther?
I need help.. 7k/8-3/4-5k/16=3/8seven "k" over eight minus three fourths minus five "k" over sixteen equals three eighths
what is nationalism
are cockroaches active during the day?
in the given figure , the value of x is
in the given figure , if PQ ll RS , angle TRS = 105 and angle RTP = 30 , then the value of x is
did dinosaurs really have brains in their tails?