isabellaslullaby2000 isabellaslullaby2000
  • 23-11-2021
  • Mathematics
contestada

Donovan bought 5 1/2 kilograms of flour for $8.25. How much does it cost to buy 1 kilogram of flour?

Relax

Respuesta :

beckloss12
beckloss12 beckloss12
  • 23-11-2021

Answer: Donovan paid less than $1.25 per kilogram of flour

Answer Link
Аноним Аноним
  • 23-11-2021

Donovan paid less than $1.25 per kilogram of flour.

Answer Link

Otras preguntas

Tax is paid on meals in a restaurant. The price of a meal is $65.35 this includes the tax of $11.45. What is the percentage tax?
The relay race is just over one mile long, approximately yards. If Jack and 4 other people each run a leg of the relay, how many yards will each runner run? Jus
Please help! Need help asap!
What is problem solving skill?Explain with .​
Please do nowwww im clueless
pls answer the question!
6. ANSWERR CORRECT FOR BRAINIEST
please helpppp !!!!!!!!!!! Will mark Brianliest !!!!!!!!!!!!!!!!
The equation f = V + at represents the final velocity of an object, f, with an initial velocity, w, and an acceleration rate, a, over time, t. Which is an equiv
Can someone please help???