pedrorios pedrorios
  • 23-11-2021
  • Mathematics
contestada

Juan buys cheese from the local farmer's market. The graph below shows the cheese cost (in cents) versus its weight (in ounces).
Use the graph to answer the questions.

Juan buys cheese from the local farmers market The graph below shows the cheese cost in cents versus its weight in ounces Use the graph to answer the questions class=
Relax

Respuesta :

rspill6
rspill6 rspill6
  • 28-11-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

a.  35 cents

b.  35

Answer Link

Otras preguntas

A CABLE COMPANY CHARGES $25 PER MONTH AND $5 FOR EVERY PAY-PER-VIEW MOVIE ORDERED. WRITE THE EQUATION THAT REPRESENTS THE SITUATION,LET B represent the total bi
what is the meaning of The superior man loves quality; the small man loves comfort
Is 6/5 greater or less than 3/3
What are the factors of -72 that add up to -15
What is the sin, cos, and tan of -495 degrees, and -20π/3  ??
Factor out the GCF 7x+49
You have had a class discussion on the following question:What are the pros and cons of keeping fit ? Now your teacher has asked you to write a composition on t
What is the matrizie of {3x-2y=-27 {x+3y=13
how do you solve for sinxcos2x+cosxsin2x=0 ?
What percent of 48 is 2.4