dropdead8990 dropdead8990
  • 25-10-2021
  • Mathematics
contestada

A 2-gallon bucket of paint costs $62.08. What is the price per cup?

Relax

Respuesta :

Simpinqbaka Simpinqbaka
  • 25-10-2021
The answer is 1.94 per cup :)
Answer Link

Otras preguntas

(-2)-3 can someone help me by simplifying this for me
which culture first developed am understanding of the concept of zero?
Which statement most accurately describes the reasons for the Seven Years’ War in North America?
The pdca cycle is a powerful approach for problem solving as it provides the foundation for teams to
Is 0.398 a whole number, interger, rational number, irrational number, or a real number
which gesture is a person least likely to misunderstand
Which representation of earth would not have any distortions :?
r - 31b ÷ 32 + x\821d + 14I need help. please, I don't understand
What was the symptom that caused henrietta to go to the doctor?
after running 3/4 of a mile tess had only run 1/3 of the race how long in miles is the race