sandyelyas6 sandyelyas6
  • 23-10-2021
  • Mathematics
contestada

A package of 5 pairs of insulated gloves costs ​$38.45 What is the unit price of the pairs of ​gloves? pls answer fast!!!!

Relax

Respuesta :

Adoretheunicorn
Adoretheunicorn Adoretheunicorn
  • 23-10-2021

Answer:

7.69 per gloves

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Rewrite the expression with rational exponents as a radical expression.
Why is cell death a normal part of cell development?
solve for b. -1/3b = 9​
How am I able to solve problems like this? Like is something I can just plug numbers into?
What is the equation of a line with a slope of -4 that passes through the point (1,2)
which sampling method is the most popular way to sample? A. simple random sampling B. systematic random sampling C. stratified random sampling D. Cluster sampli
Help please how many should I use
can you help me simplify 5c-4d-c-7d please
What are recessive alleles?
Which statement best describes the association between variable X and variable Y? Moderate negative association Perfect positive association Moderate positiv