littlechungus09 littlechungus09
  • 22-10-2021
  • Mathematics
contestada

A shopper bought a 12 pound bag of oranges for $18.75 what was the unit price

Relax

Respuesta :

giantsny15
giantsny15 giantsny15
  • 22-10-2021

Answer:

the unit price is $1.56

Step-by-step explanation:

18.75/12 = 1.56

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is a memorization aid? morpheme mnemonic linguistic unit
how did political machines differ from other organizations?
Select the property that allows the left member of the equation to be changed to the right member. If 2 = x, then x = 2
What is bigger 0.25 0.025 0.24 0.026
Which of the following is the best authority to use in a persuasive essay over year-round school? a. a superintendent of a school district looking to implement
How many presidents didn't live in. the white house
What is a sweatshop??
Which of these most contributes to faulkner telling an extremely insightful story? a. the use of addie's point of view both before and after dying b. the use
can you me add 10-15 sentence to end the story please,,,,,,,,about the earthquake Once upon a time. There was a small village called shortcake village. We had
two to the power of n equals 1/8, what does n equal