ThatRetartedKid
ThatRetartedKid ThatRetartedKid
  • 21-10-2021
  • Mathematics
contestada

A bakery offers a sale price of $2.55 for 6 muffins. What is the price per dozen?

Relax

Respuesta :

2027forbesjacobr
2027forbesjacobr 2027forbesjacobr
  • 21-10-2021

Answer:

5.1

Step-by-step explanation:

2.55*2 = 5.1

Answer Link

Otras preguntas

The period when humans first domesticated plants and animals is known as the ?
If j and k are inversely proportional and j = 16 when k = 21, what is the value of j when k = 14?
find the equatipn of the line having the given slope and containing the given point Slope 3 through (5,1)
What does cotton-picking means?
2nd question this is still confusing even after getting the formula
What is the mean salary, in thousands, rounded to the nearest tenth, if necessary {46,53,35,9,40,55,60,49}
How do I do question number 4?
Suppose that the office of management and budget provides the accompanying estimates of federal budget​ receipts, federal budget​ spending, and​ gdp, all expres
Solve the given equation by completing the square. x^2 + 8x = 38 Fill in the values of a, b, and c to complete the solutions. a + b√c a + b√c
Which innovation allowed for mass production of goods?