MLGGamer25
MLGGamer25 MLGGamer25
  • 23-12-2016
  • Mathematics
contestada

At a bead store, glass beads cost $2.85 per ounce. What is the price for 8.6 ounces of glass beads?

Relax

Respuesta :

Chazc
Chazc Chazc
  • 23-12-2016
(2.85)(8.6) = $24.51
Answer Link
prixlessme
prixlessme prixlessme
  • 23-12-2016
The price for 8.6 ounces will cost $24.51
Answer Link

Otras preguntas

"In conclusion, students should not be forced to do homework on weekends because this is their break from school, they need this time to enjoy their family and
How many milligrams are there in a 5.00 grain aspirin tablet?
What are the opposite rays
One kind of affix Select one: O a. nix Ob suffix Oc Styx Od matchsticks
If the radius of the closed cone is doubled, show algebraically how this affects the surface area in comparison to the original cone.
PLEASE HELPPPP IM STRUGGLING FR
Importance of proper use of latrnine in PointsPlease answer me this question fast ​
Pls help I’ve been stuck on this for days
Which of the following is an example of a good scientific question? Why? a. How big is an ant? b. Where do rabbits live? c. Which make better pets, fish or dogs
Hang owns a Windows 10 laptop that does not have any issues. She is configuring Windows Update settings on this laptop. Which of the following settings should H