moreno27daniel moreno27daniel
  • 23-09-2021
  • Spanish
contestada

roberto compro 4kg de azucar a 15.75 cada uno

Relax

Respuesta :

freesenatalie69 freesenatalie69
  • 23-09-2021

Answer:

cuesta 3.94 por 1kg

Explanation:

15.75/4=3.9375

Answer Link

Otras preguntas

For her phone service, Martina pays a monthly fee of $28 , and she pays an additional $0.06 per minute of use. The least she has been charged in a month is
3 tenths and 1 hundredth
PLEASE HELP I DON'T UNDERSTAND
Which of the following is an example of how art flourished in the region under Persian rule? A: Large palaces were built and decorated with sculptures and jewel
number of representative particles in 0.250 mol silver
What is the most likely reason the revolt against Louis Philippe led to other revolts across Europe?
What did Jackson's unofficial cabinet become known as?.
How did britain most impact the formation of modern nations in the region? A. with economic and military support B. through expanded trade opportunities C. by b
the sum of two numbers is 54 .their difference is 22. find the numbers
What is Abraham known for? A. He wrote the first five books of the Old Testament. B. Historians believe that he led the Hebrew people out of Egypt C. Accor