seb847 seb847
  • 21-09-2021
  • Mathematics
contestada

Find the unit price of each of the following items. Round your answer to the nearest tenth.
jelly
18 oz at $1.36
32 oz at $2.03

Relax

Respuesta :

briannalebeaux briannalebeaux
  • 21-09-2021

Answer:

$0.0756 for 18 oz

$0.0634 for 32 oz

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what goal of the constitution was also a goal of the Magna Carta?
what goal of the constitution was also a goal of the Magna Carta?
what goal of the constitution was also a goal of the Magna Carta?
what goal of the constitution was also a goal of the Magna Carta?
what goal of the constitution was also a goal of the Magna Carta?
what goal of the constitution was also a goal of the Magna Carta?
what goal of the constitution was also a goal of the Magna Carta?
what goal of the constitution was also a goal of the Magna Carta?
what goal of the constitution was also a goal of the Magna Carta?
what goal of the constitution was also a goal of the Magna Carta?