BurntSmores
BurntSmores BurntSmores
  • 22-08-2021
  • Mathematics
contestada

3. Identify the property of real numbers.
The cost of one item sold for $14.50 is $14.50.

Relax

Respuesta :

MahrosK
MahrosK MahrosK
  • 22-08-2021

Answer:

$14.50

Step-by-step explanation:

Is the answer because we don't put a decimmel pint after the number

Answer Link

Otras preguntas

What are the coefficient(s) in the following expression: x² + 2x-5xy-y+3y¹ 2,4 A B C D 1, 2, 5, 1,3 2,-5, 3 1, 2, 5, 1, 3
please help me on thisss
X=/////////////////////
Drag a statement or reason to each box to complete the proof. If 3(x−4)=x+4, then x=8.
live forever life insurance company is selling a perpetuity contract that pays $1,150 monthly. the contract currently sells for $72,000. a. what is the monthly
when was the temperature decreasing
why does the sky appear blue in the day vs. red during sunset? I’m looking for an answer that explain s using light rays!!
The work of positive changes in their schools. has given Kentucky students a "voice" for making elected officials the school system other adults the Voice team
HELP PLEASEEEEE I NEED THIS ASAP!!!
According to the label on a soft drink, one serving provides 185 kcal. If all of this energy is used to lift 1.0-kg blocks, how many blocks can be lifted 7.0 me