alymaya98
alymaya98 alymaya98
  • 25-06-2021
  • Mathematics
contestada

The total cost T varies directly with the number of kilograms A of apples purchased. Apples cost $1.15 per kilogram. Th
True
False

Relax

Respuesta :

jshshdhsgdhshdhdhshs
jshshdhsgdhshdhdhshs jshshdhsgdhshdhdhshs
  • 26-06-2021

The total cost T varies directly with the number of kilograms A of apples purchased. Apples cost $1.15 per kilogram.

True

False☑️

Answer Link

Otras preguntas

What bio molecule stores carbonhydrates in plants?
how can you measure the rate of tectonic plates moving apart from a divergent boundary (with tools)
Write a composition or a letter, in Spanish, to a friend where you include the following items. Use the following tips to help you with this assignment. Choose
Where are many of the best-preserved ancient artworks placed? a. sealed jars b. tombs c. warehouses d. treasure chests
Why did john smith become leader of the jamestown colony?
How might a change in ph affect the function of an enzyme such as hexokinase?
How do you say i love my dog and my family in spanish?
Number of votes cast by 18 to 29years old in U.S.A
These are the steps that you should follow when taking a reading test. Which one is the first step?
If someone says a jacket is 25% off what does that mean