kevin3011grijalva kevin3011grijalva
  • 24-05-2021
  • Mathematics
contestada

Antoine buys 8 caramel apples for 20.00. Each caramel apple costs the same amount. What is the cost, in dollars, per caramel apple?

Relax

Respuesta :

aamirsami999
aamirsami999 aamirsami999
  • 24-05-2021

Answer:

2.5 per Caramel apple , just divide it , I hope that's correct and I'm sorry if it's not.

Answer Link
whitney15croom whitney15croom
  • 24-05-2021

Answer:

2 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Evaluate the following expression if c = 8 and d = -5 3 * (c+d
What is the equation of the line that is perpendicular to line m and passes through the point (3, 2)?
The product of 0.4 and a number is 8
Help help ASAP ASAP
Last year, a gardening store ordered 8,910 potted plants. This year, they ordered 9,801 potted plants. What is the percent of increase in the number of potted p
who was the founder of delawaer
¿Qué es lo más importante que necesitas cuando viajas a un país diferente? O pasaporte O maleta o boleto O viajar
Billy is ordering 7 identical sandwiches and a drink. The drink costs $2.5 and the entire order costs $140.5. Write an equation you can use to find the price of
What is the equation of the line?
1) What carries light energy away from a star?