txijahh
txijahh txijahh
  • 23-05-2021
  • Mathematics
contestada

2) Bulk Barn sells salted peanuts for $9.60/kg. Approximately how much would 250g cost?
[2]

Relax

Respuesta :

summaiaah
summaiaah summaiaah
  • 23-05-2021
This is the formul you can go ahead with this
16 ounces per pound
18 ounces
​
=1.125 pounds
Answer Link

Otras preguntas

What is the simplest form of this expression
-2 1/3 times 1 1/2 Enter the answer in simplest form
Need help with geometry
PLZZZ HELP ME I HAVE 40 POINTS AND BRAINLIEST Of the 5 elements that influence a location’s climate which do you believe is the least effective in determining t
You are standing 45 meters from the base of the Empire State Building. You estimate that the angle of elevation to the top of the 86th floor(the observatory) is
9 times ten to the power of 5 is how many times as great as 3 times 10 to the power of 4​
The plane is horizontal, what describes the shape of the cross section?A.Rectangle B.TrapezoidC.TriangleD.pentagon
For what would you have used the Minitel in your house?
How can pollution be found in greater amount at higher trophic levels compared to lower trophic levels
Given: circle k(O), mAM=125°, mEF=31°, m∠MAF=75° Find: m∠AME PLS help SQDANCEFAN - FIRST ANSWER GETS BRAINLIEST and 12pts!