As24princess As24princess
  • 26-04-2021
  • Mathematics
contestada

Please help before 2:10 pleaseee

Please help before 210 pleaseee class=
Relax

Respuesta :

bbczone
bbczone bbczone
  • 26-04-2021

Answer:

B. $0.08/oz

Step-by-step explanation:

You have to find the pattern. Divide the amount of ounces by the cost to see that you are dividing by 12.5. So, 12/12.5 = 0.96. Soooo if you do 1 ounce/ 12.5 you get 0.08.

Answer Link

Otras preguntas

Where has a tyranny government?
Which of the following statements is true about the nature of light? A. Light behaves entirely as a particle B. Light has properties of both particles and wave
What is m∠FAD? 48° 42° 52° 38°
Which of the following terms BEST describes Jim and Della’s marriage? A. fiery B. difficult C. loving D. boring
What is meant by "transposing a term"?
a team has won 60 percent of the 20 games it has playes so far this season. If the team plays a total of 50 games all season and wins 80 percent of the remaini
how do you turn a fraction into a whole number
A red train traveling at 72 km/hr and a green train traveling at 144 km/hr are headed toward one another along a straight level track. When they are 950 meters
Which of these was one cause of the outbreak of the Red Scare?
My rectangular cabbage patch has a total area of 110 sq. ft. Find its perimeter in terms of the width x ...?