scarlettc2008
scarlettc2008 scarlettc2008
  • 26-04-2021
  • Mathematics
contestada

I’ll give brainliest please help

Ill give brainliest please help class=
Relax

Respuesta :

ranazaabab
ranazaabab ranazaabab
  • 26-04-2021
I’m pretty sure the answer is $22.72. Cause 6% of $22.00 is $1.32, and 20% of $22.00 is $4.40, and if you add all that money up then you get a total of $22.72. Hope this helps :)
Answer Link

Otras preguntas

When did events in France become a revolution? Specific evidence?
What is the price of one pound of bananas if 5 pounds cost 4.25
where was nathaniel alexander the inventor born
The table shows the amount of money a plumber charges for different numbers of hours that he works. The plumber graphed this information. What is the slope of
why its important that skull joints cannot move
Jackie cut a 2 yard spool into 5 equal lengths of ribbon?
One number is 4 less than 3 times a second number. If 3 more than two times the first number is decreased by two times the second, the result is 11. What are
Which of the following best describes the early spread of Islam A. Arab military conquest B. missionary work in persia C.Mesopatamian trade D. Greek and Roman E
why did colonists do quillery
In what order did the following empires dominate Mesopotamia? A. Greek; Assyrian; Roman B. Persian; Roman; Babylonian C. Babylonian; Assyrian; Persian D. Persia