MarissaSanchez5912 MarissaSanchez5912
  • 23-04-2021
  • Mathematics
contestada

Miss Johnson bought a roast that weighed 6lb. 4oz. What was the total cost of the roast if the cost per pound was $4.48.

Relax

Respuesta :

naturelover918394 naturelover918394
  • 23-04-2021

Answer:

26.88$

Hope this helps :))

Answer Link

Otras preguntas

(a) find a function f such that f = ∇f and (b) use part (a) to evaluate f(x,y)=xy^2i+x^2yj
What were public schools in New England set up to do
An object is in circular motion with a constant speed of 4 m/s with a radius of 4 m. what is the centripetal acceleration of the object?
what is the x intercept of f(x)=-6x+3
Deserts in the interior of asia developed as a result of:
True or false receiving a hug from a stranger is a violation of most people’s boudaries
2. What is one advantage and one disadvantage of sexual reproduction? 3. What is one advantage and one disadvantage of asexual reproduction?
During an interview, it is important to make eye contact, ask and answer questions, and _____. thank the interviewer for his or her time ask how the interview i
What might a strict Character do?
Adolf Hitler and the Nazi Party came to power in Germany in the early 1930s. Which of the following statements is NOT accurate in regards to the tactics used to