Seudónimo Seudónimo
  • 21-04-2021
  • Mathematics
contestada

What is the unit cost?

What is the unit cost class=
Relax

Respuesta :

rosysunsets rosysunsets
  • 21-04-2021

Answer:

The unit cost is 6

Step-by-step explanation:

Notice how the first point lands on (2,12) and how a "unit cost" is per one unit. So, if you divide 12 by 2, you would get a unit cost of 6.

Answer Link

Otras preguntas

How does the editing process work?
According to Aristotle, a tragedy must
y – x² = 4.5 and y = x^4 Is this function linear or non linear? Also show work and explain why.
People have developed models of the universe for thousands of years. Identify two observations that a model of the universe would need to explain in order to be
how to div602÷3 device
Which fraction is bigger 2/6 or 2/4
matt plans to put concrete on a rectangular portion of his driveway. The portion is 8 feet long and 4 inches high. The price of concrete is $98 per cubic yard.
Which level of organization includes all the other levels of organization? organ system organism tissue cell
1/2 times s for s equals 3/10
A function is created to represent the costs of living per person in the family. What restrictions would be made to the domain?