Makayla1043 Makayla1043
  • 22-11-2016
  • Mathematics
contestada

Sarah had $263 to spend on nine books. after buying them she had $11 how much did each book cost

Relax

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 22-11-2016
each book costed 29 dollars
Answer Link
anaiawilliamson
anaiawilliamson anaiawilliamson
  • 12-02-2020

Answer: $28

Step-by-step explanation:

263 - 11 = 252

252 / 9 = 28

Answer Link

Otras preguntas

three reform movements in the late 1800's to early 1900's?
P^7n^3/p^4n^2 simplified a.p^3n b.p^11n^5 c.(1/p^3n) d.(1/p^11n^5)
Inspecting final products. final products are sometimes selected to go through a complete inspection before leaving the production facility. suppose that 8% of
Name some gaseous element in unpolluted air ?
9x19+2x57-75=n (plz)
What is the weight (in newtons) of a bowling ball that has a mass of 3 kilograms?
True or false? a person with an unresolved streptococcal infection, leading to rheumatic heart disease, can ultimately damage the heart
When waves travel through water, why do the moving water particles continue to return to their starting position??
what is a triangle with three unequal side lengths and one obtuse angle
If i do something for 19% of the day how many hours is that